Pierwszy miesiąc nauki w nowym roku szkolnym za nami, więc zgodnie z tradycją szkoły w piątek 6 pażdziernika odbyły się w naszej szkole „otrzęsiny” klas pierwszych. Aby zostać pełnoprawnym Rejowcem nasi młodsi koledzy musieli m.in. zdać test wiedzy o szkole i naszym patronie, narysować portret Mikołaja Reja, zaliczyć test sprawnościowy.

Wszystkie konkurencje zaliczone zostały brawurowo, a całą imprezę zakończyło uroczyste ślubowanie. „Otrzęsiny” klas pierwszych były okazją do bliższego poznania się i sprawdzenia w nietypowych sytuacjach, a także służyły integracji wszystkich uczniów. Humory dopisały, zabawa się udała, a przy okazji można było się dowiedzieć czegoś nowego o historii naszej szkoły.