Szkoła
Lubimy się uczyć
Karta szkolna chroni dostęp do szkoły osobom postronnym
Organizujemy coroczny MEGA FESTYN szkolno wojskowy
Jesteśmy w szeregach JEDNOSTKI STRZELECKIEJ 3024 KATOWICE
Ciekawe pokazy doświadczeń
Pokazy musztry paradnej
Pilnie się uczymy
Wyjazdy klas mundurowych do Kucob
Świetnie się bawimy
Uczymy się survivalu - czyli sztuki przetrwania
Występy szkolnego zespolu Freedom

13 kwietnia, w piątek, odbyły się obchody 40-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Świętochłowicach. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. odprawionej przez proboszcza Eugeniusza Plutę.w Kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej w Świętochłowicach. Ksiądz Rafał Kaca, absolwent II LO, wygłosił kazanie, w którym z nostalgią wspominał szkolne lata. W czasie Mszy św. został poświęcony sztandar liceum. O oprawę muzyczną została poproszona Orkiestra KWK Staszic. Po Mszy św. zaproszeni goście, orkiestra, nauczyciele i młodzież wzięli udział w pochodzie i udali się do budynku szkoły, w którym odbyły się uroczystości oficjalne.Na sali gimnastycznej zgromadził się tłum. Wśród zaproszonych gości znalazł się Prezydent Miasta Świętochłowice – Dawid Kostempski, drugi zastępca prezydenta miasta – Stanisław Korman, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty – Karina Pawłowska, Komendant Straży Miejskiej – ppłk rez. Bogdan Bednarek, Komendant Miejskiej Policji – insp. Andrzej Brzozowski, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Chorzowie – ppłk mgr inż. Robert Jańczuk, dyrektor II LO w latach 1990 – 2004 -  Władysław Szczur. Nie zabrakło też nauczycieli – zarówno uczących obecnie w II LO, jak i tych, którzy przeszli już na emeryturę.  

 Część oficjalna rozpoczęła się od występu klasy mundurowej, która od 2011 roku istnieje w II LO – uczniowie zaprezentowali techniki interwencyjne oraz przygotowali pokaz musztry paradnej, co wzbudziło ogromne zainteresowanie gości. Po pokazie wicedyrektor szkoły, Marzena Grela, powitała wszystkich, a następnie oddała głos Danucie Piechockiej, nauczycielce języka polskiego, która prowadziła oficjalne uroczystości. Przemówienia wygłosili m.in. Prezydent Miasta – Dawid Kostempski, Rafał Łataś,  przewodniczący Rady Miejskiej oraz Piotr Nosal, doradca metodyczny.

 Najważniejszym momentem było przekazanie przez Prezydenta Miasta na ręce pani wicedyrektor Sztandaru Szkoły. Pani Grela z kolei przekazała go uczniom, którzy w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli ślubowanie oraz odśpiewali nowopowstały hymn II LO. Aby podkreślić rangę wydarzenia, absolwent II LO, pan Pochrzęst, ufundował piękny, czterdziestokilogramowy tort, którego pierwszy kawałek otrzymał pan prezydent Kostempski.


Drugą część uroczystości stanowił występ młodzieży należącej do Szkolnego Koła Teatralnego Coolturalni oraz szkolnego zespołu Freedom. Spektakl opowiadał o Mikołaju Reju, który miał proroczy sen na temat współczesnej młodzieży i języka, jakim się ona posługuje. Po oficjalnej części zaproszeni goście udali się na pierwsze piętro budynku szkoły, gdzie czekał na nich poczęstunek – tort, ciasta, kanapki i inne przekąski oraz kawa i herbata. Absolwenci mieli okazję spotkać się z uczącymi ich w przeszłości nauczycielami oraz odnowić kontaktyz kolegami i koleżankami z dawnych lat.
Panowała wspaniała atmosfera, uczestnicy tego wydarzenia byli zadowoleni z udziału
w 40-leciu II LO. Na pamiątkę absolwenci otrzymali piękny breloczek z grawerem upamiętniającym tę wyjątkową uroczystość.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online

 

 

My na mapie

Filmy

 

 

 

 

Nasi partnerzy: