Szkoła
Lubimy się uczyć
Karta szkolna chroni dostęp do szkoły osobom postronnym
Organizujemy coroczny MEGA FESTYN szkolno wojskowy
Jesteśmy w szeregach JEDNOSTKI STRZELECKIEJ 3024 KATOWICE
Ciekawe pokazy doświadczeń
Pokazy musztry paradnej
Pilnie się uczymy
Wyjazdy klas mundurowych do Kucob
Świetnie się bawimy
Uczymy się survivalu - czyli sztuki przetrwania
Występy szkolnego zespolu Freedom

Obecnie II Liceum Ogólnokształcące wchodzi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach. Szkoła liczy 24 oddziały, w tym 6 w liceum (drugie piętro) i 10 w gimnazjum (parter i  pierwsze piętro).

 

 

 

Szkoła zajmuje posesję o powierzchni 8 200 metrów kw., a wielkość powierzchni użytkowej budynku wynosi 3 250 metrów kw. Posesja jest ogrodzona. Cała szkoła dysponuje 36 salami lekcyjnymi, boiskiem szkolnym (do piłki ręcznej, koszykówki, bieżnią prostą, skocznią), 2 pracowniami komputerowymi,  kompletami sprzętu audiowizualnego, 2 kserokopiarkami, 3 tablicami interaktywnymi, 7 pracowni audiowizualnymi, salą multimedialną, stałym łączem internetowym.

 

 

 


 
PONADTO DO DYSPOZYCJI MŁODZIEŻY SĄ:

 

 • biblioteka z około 17 000 woluminów,
 • czytelnia z 3 stanowiskami komputerowymi,
 • świetlica „Dziupla”,
 • sala do gry w tenisa stołowego oraz 2 stoły na placu szkolnym,
 • 2 sale gimnastyczne,
 • stołówka,
 • winda (dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo),
 • oraz tzw. gabinet medycyny szkolnej, 

 

 

 

 


Dla uczniów prowadzone są liczne zajęcia pozalekcyjne:

 

 • koła przedmiotowe,
 • zajęcia sportowe,
 • zajęcia dla uczniów zdolnych,
 • zajęcia wyrównawcze,
 • zajęcia rewalidacyjne,
 • zajęcia teatralne (grupa teatralna Qoolturalni”),
 • zajęcia muzyczne (zespół  Fredom”),
 • klub europejski.

 

 

 

 

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 zatrudnia 70 nauczycieli i 24 pracowników obsługi (w pełnym i niepełnym wymiarze godzin). Wszyscy nauczyciele zatrudnieni w szkole posiadają pełne przygotowanie zawodowe. Zaletą szkoły jest dobre przygotowanie metodyczne i merytoryczne nauczycieli do prowadzenia zajęć. Duża liczba nauczycieli systematycznie się doskonali poprzez różne formy samokształcenia i doskonalenia poza szkołą, część grona uczestniczy w spotkaniach kół samokształceniowych oraz licznych kursach. Wszyscy nauczyciele uczestniczą w wewnątrzszkolnych pracach zespołów przedmiotowych: nauk ścisłych, przyrodniczych, języków obcych, humanistycznych oraz klas integracyjnych.

Pierwsi w województwie śląskim wdrożyliśmy kartę identyfikacyjną dla uczniów i pracowników szkoły, co przekłada się na bezpieczeństwo w naszej placówce. Karta umożliwia wykonywanie także płatności. W szkole działa również elektroniczny system  LIBRUS Synergia – szkolny dziennik internetowy umożliwiający pogłębioną diagnozę oraz systematyczny monitoring frekwencji i postępów w nauce uczniów oraz stały kontakt z rodzicami.

 

 

 

 

 

 


Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online

 

 

My na mapie

Filmy

 

 

 

 

Nasi partnerzy: