„Sytuacja gospodarcza sprzyja kształceniu fachowców” oraz „Umowa o pracę czy własna działalność gospodarcza?” - to tezy tegorocznej debaty uczniów świętochłowickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tegoroczny turniej debat podobnie jak w poprzednich latach miał miejsce w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, a rolę Marszałka debaty tradycyjnie przyjął Prezydent Miasta Świętochłowice Dawid Kostempski.

Dumą napawa fakt, iż nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym do tematów, które dla przeciętnego młodego człowieka wcale nie są łatwe. Gratulujemy uczniom i ich opiekunom.

Występy drużyn gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych oceniało Jury w składzie II zastępca Prezydenta Miasta Stanisław Korman, Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty Karina Pawłowska, oraz konsultantka Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach Joanna Drążek.

Nowością tegorocznej debaty było losowanie, podczas którego uczniowie dopiero na scenie dowiadywali się czy będą bronić tezy czy antytezy. Całość debaty dokumentowana była graficznie przez panią Danutę Kontny.

Organizatorzy debaty - Doradcy metodyczni:

Teresa Potrzebowska
Lucyna Nowak