Baza szkoły

Szkoła została zbudowana w oparciu o projekt 5 segmentów wzajemnie powiązanych. Każdy segment jest przystosowany do łączenia z innymi segmentami przy pomocy łączników lub poprzez bezpośrednie zestawienie. Poszczególne segmenty mogą też występować jako odrębne, wolnostojące pawilony. Te same segmenty mogą być również stosowane do rozbudowy (w razie potrzeby) istniejącego już budynku. Dlatego też we wszystkich segmentach zaprojektowano grupy pomieszczeń sanitarnych oraz klatek schodowych, które zaspokajają wymagania zarówno przepisów BHP i przeciwpożarowych, sprawiając iż segment staje się samodzielny.

Segment I - sale przedmiotów różnych (2 kondygnacje)
Segment II - sale przedmiotów różnych (3 kondygnacje)
Segment III - sale przedmiotów różnych (3 kondygnacje)
Segment IV - sale gimnastyczne (1 kondygnacja)
Segment V - administracyjno-kulturalny i żywieniowy (2 kondygnacje)

Szkoła zajmuje posesję o powierzchni 8 200 metrów kw., a wielkość powierzchni użytkowej budynku wynosi 3 250 metrów kw. Posesja jest ogrodzona. Cała szkoła dysponuje 36 salami lekcyjnymi, posiada 2 pracownie komputerowe, stałe łącze internetowe, komplety sprzętu audiowizualnego, 2 kserokopiarki, 3 tablice interaktywne, 7 pracowni audiowizualnych, sala multimedialna.

PONADTO DO DYSPOZYCJI MŁODZIEŻY SĄ:

-biblioteka z około 18 743 woluminów
-czytelnia z 3 stanowiskami komputerowymi
-sala do gry w tenisa stołowego oraz 2 stoły na placu szkolnym
-boisko szkolne (do piłki ręcznej, koszykówki, bieżnie, skocznia prosta)
-stołówka
- gabinet pedagoga i psychologa szkolnego,
gabinet doradcy metodycznego,
-oraz tzw. gabinet medycyny szkolnej