3 powody, dla których warto słuchać wykładów po angielsku

Online learning, children, little student girl learning language remotely with an English teacher. E-education, modern technologies in education, school concept

Język angielski jest już językiem uniwersalnym. Każdy, kto chce pracować w większej firmie czy korporacji, domyślnie musi umieć się nim posługiwać, nie tylko w teorii, ale także w praktyce. Dlatego szlifowanie naszego warsztatu jest wręcz obowiązkowe. Nic nie sprawdzi się w tym temacie lepiej, niż wykłady czy przemówienia zagranicznych twórców, które dadzą nam masę korzyści ze słuchania.

Poznajesz fachowe słownictwo


Jeśli słuchasz wykładów z konkretnej dziedziny, najlepiej takie, którą się interesujesz albo która łączy się z twoją pracą, uczysz się słów, które są specjalistyczne. Dlaczego to takie ważne? Jak pewnie zauważyłeś, w języku polskim zupełnie innymi określeniami posługują się osoby niesiedzące na co dzień w jakimś temacie, a innym osoby szczerze nim zainteresowane. W języku angielskim jest tak samo, każdy zawód ma swój slang i szczegółowe określenia. Im więcej wykładów oglądasz, tym więcej takich słów przyswajasz, a to czyni Cię cenniejszym pracownikiem.

Zdobywasz nową wiedzę


Polskie źródła nie zawsze są szczegółowe. Pokazuje nam to chociażby Wikipedia, na której polskiej wersji artykuły bywają krótkie, a niektóre popularnie hasła nie mają nawet więcej, niż dwa zdania. Co innego na Wikipedii anglojęzycznej, gdzie każde zagadnienie jest szczegółowo omówione. Poza tym znając język i oglądając wykład prowadzony w nim, dostajesz dostęp do informacji, które do Polski mogły jeszcze nie dojść, jak na przykład nowinki technologiczne w twojej branży. W tej kwestii dobrze jest być w temacie, bo pomoże Ci to usprawnić twoją własną pracę.

Masz dostęp do osób z podobnymi zainteresowaniami


Jeśli oglądasz wykłady na żywo, możesz zapoznać się z wieloma osobami z całego świata, których interesuje taka sama tematyka, co Ciebie. W ten sposób możesz bez problemu rozwijać zasięg swojej działalności i budować międzynarodowy zespół. To bardzo pomocne, zwłaszcza jeśli chcesz wprowadzać do swojej pracy nowe rozwiązania i zasięgać porady u osób z różnych środowisk. Możesz też po prostu poznać kogoś, kto pomoże Ci nauczyć się czegoś nowego i nakieruje Cię na nowe źródła szukania wiedzy, być może również po angielsku, co jeszcze bardziej polepszy twój poziom.