Podstawowe zalety przedszkoli prywatnych

adorable kids playing with constructor in kindergarten

Dawniej przedszkola prywatne stanowiły naprawdę niewielką grupę placówek kształcących osoby najmłodsze. To się jednak znacząco zmieniło. Teraz jest ich już całkiem sporo, a też cały czas ich przybywa, od kiedy tylko ludzie przekonali się, że w placówkach prywatnych ich dzieci mogą jeszcze lepiej i szybciej się rozwijać, dlatego za posłanie ich do przedszkola prywatnego warto trochę więcej zapłacić. Przedszkole niepubliczne przestało być już zresztą miejscem dostępnym wyłącznie dla ludzi najzamożniejszych. Niektóre takie przedszkola mają naprawdę atrakcyjne cenniki i różnego rodzaju zniżki dla wielu młodych rodziców. A dlaczego tak w ogóle warto z nich skorzystać i właśnie do nich posłać swojego szkraba?

Świetna oferta i zróżnicowane zajęcia


Pobyt w przedszkolu nie powinien polegać tylko i wyłącznie na typowych zajęciach edukacyjnych. Nie powinien ograniczać się do pokazywania dzieciom literek i cyferek oraz dostarczania im podobnych podstawowych informacji. Dużą zaletą przedszkoli prywatnych jest to, że mają one o wiele bogatszą ofertę, wypełnioną przeróżnymi dodatkowymi zajęciami, które na ogół nie odbywają się w przedszkolach państwowych. Nie chodzi tu już nawet wyłącznie o jakieś zajęcia sportowe czy artystyczne, choć i takie występują w ofercie. Dzieciaki uczęszczające do przedszkoli prywatnych bardzo często w dowolnym momencie mogą skorzystać z pomocy ekipy prawdziwych specjalistów, na którą będą się składać psycholodzy, logopedzi oraz pedagodzy. Ich wsparcie może okazać się bezcenne. Dzięki niemu zdecydowanie szybciej można się dowiedzieć, czy przypadkiem dziecko nie ma z czymś problemów.

Całoroczna opieka


Nie każde przedszkole niepubliczne musi tę całoroczną opiekę zapewniać, ale większość placówek prywatnych rzeczywiście ją gwarantuje, dzięki czemu rodzice nie muszą martwić się o to, kto zajmie się ich pociechami w czasie wakacji czy ferii zimowych. A nie każdy ma taką możliwość, by posłać maluchy do dziadków. Nie każdy może skorzystać z pomocy rodziny, jak również i nie każdy chce pozostawiać swoje dzieci pod opieką niani, czyli obcej jednak osoby. Całoroczna opieka zapewniana przez przedszkole prywatne okaże się szczególnie pomocna dla młodych rodziców, którzy dopiero zaczynają swoje kariery zawodowe i dlatego też nie chcą od razu brać jakichś dłuższych urlopów, a chcą jednak, by ich dzieckiem zawsze zajmowali się profesjonaliści.

Również z kilku innych powodów przedszkole prywatne może okazać się dla malucha idealnym miejscem do spędzenia ferii czy wakacji. Na pewno w trakcie takiej przerwy wiele dzieci wciąż będzie do niego uczęszczać. Maluchy, zamiast przesiadywać samotnie przed komputerami czy ekranami telewizorów, będą mogły codziennie się spotykać i widywać, utrzymując ze sobą stały kontakt i przeznaczając wolny czas na wspólne zabawy i różne inne ciekawe aktywności. W okresie ferii i wakacji niektóre przedszkola prywatne specjalnie starają się zapewniać podopiecznym dodatkowe rozrywki. Dzięki temu takie etapy w roku znacząco różnią się od standardowych dni spędzanych w przedszkolach.

Małe grupy


Mocno oblegane przedszkola publiczne nieraz zostaną wręcz zmuszone do tego, by poupychać dzieci w dużych grupach, w których potem znajduje się w jednym czasie nawet i dwadzieścia czy trzydzieści osób. A nad taką grupą ciężko zapanować. Nawet jeśli zajmuje się nią jednocześnie dwójka pedagogów, najprawdopodobniej nie będzie ona w stanie upilnować każdego dziecka z osobna – w takiej sytuacji trudno dostrzec pewne narastające konflikty, problemy, ale też i np. talenty, które rozwijają się u poszczególnych malców. Przedszkole prywatne funkcjonuje na zupełnie innych zasadach. Zawsze tworzy niewielkie grupy, które nieraz składają się maksymalnie z kilku osób. To pozwala pedagogom na indywidualne podejście do każdego malucha. Każde dziecko otrzymuje więc należną opiekę, a to zdecydowanie wpływa bardzo korzystnie na ogólny poziom i efektywność kształcenia.

Przeczytaj również

1 thought on “Podstawowe zalety przedszkoli prywatnych

  1. Wiadomo, że większy budżet przedszkola przekłada się na lepsze obiekty, wyposażenie i personel…

Comments are closed.